Nostale Oyun Kuralları

 

Bilginize..
Oyun Kuralları

1 İsimler
* Asagilayici küfür/hakaret, ırkçi söylem/sembol, siyasi-ideolojik-Dini söylem/sembol, kötü alışkanlık uyusturucu maddeler ve ilaçlara özendirici ifadeler, radikal sag veya sol görüs içeren, kaba veya iftira içerikli, herhangi bir yasa disi faaliyet içeren Oyuncu, Aile ve Dükkan Isimleri kesinlikle yasaktir ve uyari olmaksizin hesabiniz silinebilir.
* NosTale Oyun Takiminin herhangi bir görevlisinin takma ismi ve veya benzeri isimler kullanan oyuncular uyari olmaksizin banlanacaktir. Takma isimlerinize ''GM'', ''GA'' "OY" gibi Oyun Takiminin kullandigi uzantiları eklemeniz de yasaktir ve ban sebebidir.
* Dükkan isimleri yalnizca Türkçe olabilir.


2 Tutum
* Oyuncular oyuna ait hiç bir ortamda diğer oyuncuları gerçek hayata yönelik olarak tehdit edemez ve gerçek hayata yönelik eylemlere zorlayamaz.
* Hiç bir oyuncu diger oyunculara ve Oyun Takimina karsi asagilayici hakaret/küfür, irkçi söylem/sembol, uyusturucu ile ilgili kavramlar içeren saldirgan davranislar, radikal sag ve sol görüs içeren saldirilar ile kaba davranislar hizli bir sekilde cezalandirilacaktir.
* Herhangi bir kural ihlali ile karsilasmaniz halinde lütfen derhal bir GM (Oyun görevlisi Game Master) ile irtibata geçin. Sikayetinizi oyunda alacaginiz bir görüntü ile desteklemeniz gerekmektedir. Kurallara uygun oyun görüntüleri alabilmek için lütfen forumdaki ilgili kilavuzu okuyun. Geçerli olabilmeleri için oyun görüntüleri üzerinde hiçbir oynama yapilmamasi ve 3 haftadan eski olmamalari gerekmektedir.
* Lütfen sunu da unutmayin ki bir oyuncunun asagilayici ve rahatsiz edici buldugu seyler diger oyuncular için ayni olmayabilir. Belli bir olay karsisinda her oyuncunun tepkisi farkli olabilir. Sadece NosTale Oyun Takimi Görevlileri ceza uygulamaya hak sahibidir ve bir davranisin hakaret içerip içermedigine veya asagilayici tarzda olup olmadigini inceleyip karar verecek olan tek yetkililerdir.
* Tehditlerde bulunup zorluk çikaran ve zorbalikta bulunan oyunculara kesinlikle izin verilmeyecek ve hesaplari süresiz banlanacaktir.2a Oyun Içi Tutum
* AFK halindeyken (AFK = klavyeden uzakta, PC basinda olmama hali -> Evcil hayvaniniz veya partnerinizin siz oyun oynamazken veya PC basinda degilken herhangi bir bölgede puan ve oyundaki esyalari toplamak için faaliyette bulunmalari AFK hali sayilacaktir.) seviye almak yasaktir ve bunu yapan oyuncularin hesaplari geçici olarak banlanacaktir.
* AFK halinde seviye alirken canavarlar (Örnegin Pii'lerin) diger oyunculara saldirip onlar için tehlike olusturabileceginden bu olay kural ihlali olarak kabul edilir.
* Oyun oynarken, dikkatiniz oyun penceresinde olmalidir aksi halde takimdan gelecek herhangi bir yaklasima cevap veremeyebilirsiniz.
* Giris ve çikis yapilan geçitler her zaman açik tutulmalidir. Geçitlerin yaninda veya yakininda oturmaniz veya durmaniz serverden atilmaniza neden olabilir.2b Ticari Tutum
* Dolandiricilik kesinlikle yasaktir ve cezasi oyun disi birakilmak olacaktir.
* NosTale Oyun Takimindan esya, altin ve benzeri seyler istemek kesinlikle yasaktir ve isteyen oyuncular cezalandirilacaktir.
* NosTale takimi oyuncunun kendisinden kaynaklanan (örnegin dolandiricilik) esya kayiplarindan sorumlu degildir ve esyalarin iadesi söz konusu degildir.2c "Kural Disi Oynamak"
* "Kural Disi Oynamak" - Bir oyuncunun bilinçli olarak diger oyuncularin oyununu bozup onlara engel olmasi demektir.
Örnegin: Etraftaki canavarlari karsi oyuncuyu öldürmeleri için üstüne sürmek, yeni baslayan oyuncularin görev yaparken öldürdügü canavarlari bilerek dagitip öldürmek; NosTale Oyun Takimi bu tür davranislari cezalandiracaktir.3 Oyun Sohbeti
* Tüm NosTale servislerinde resmi dil Türkçedir, buna Oyun Serveri, Forum ve IRC resmi sohbet odalari da dahildir.(Oyun içinde İngilizce kullanımı evrensel dil olması nedeniyle tolere edilir.)
* Bu kural ayni zamanda: Genel sohbet, Grup/Savas Sohbeti, Aile Sohbeti, Fisiltilar, Kisisel Mesajlar için de geçerlidir.
* Lütfen lisaninizi kullanirken dikkatli olun. Herhangi birini asagilamak niyetinde olmasaniz bile yanlis dil kullanimindan dolayi cezalandirilabilirsiniz.3a Spam
* Spam yapmak yasaktır. Ayni veya benzer mesajlari arka arkaya göndermenize izin verilmeyecektir.
* Hileler, hackler, botlar ve benzeri seyler hakkinda bilgi içeren mesajlar yasaktir ve bu mesaj sahiplerine ceza verilecektir.
* Gameforge bünyesi haricindeki web siteleri veya oyunlarin reklami yasaktir. Adres vermeden sadece bu sitelerden bahsetmek reklam olarak kabul edilmeyecek ve ceza verilmeyecektir.3b Gerçek Hayata Dair Tehditler
* Görevlilere, oyunculara veya Gameforge yetkililerine karsi gerçek hayata tehditte bulunmanin cezasi tüm Gameforge servislerinin disinda birakilmaktir.4 Bug Kullanimi
* Eger oyunda bug kesfeder ve bunu yarariniza kullanirsaniz, hesaplarinizin cezalandırılacaktır. 
Bulunan tüm oyun ve programlama açıkları derhal Destek Sistemi kullanılarak oyun takımına iletilmelidir.5 Hile
* NosTale Oyun Istemcisine herhangi bir sekilde hile karistirmak yasaktır, hesabinizin kalici olarak kapanmasina yol açar.
* Gameforge / Gameforge4D tarafindan hazirlanmamis ve yayinlanmamis her türlü programin kullanimi yasaktır ve bu olaydan faydalanan tüm hesapların kapatılmasıyla sonuçlanacaktır.
* Bot, klavye simulatörleri veya herhangi bir üçüncü parti programinin kullanilmasi yasaktir ve hesabinizin kalici olarak kapanmasina sebep olacaktir. Oyunu bilgisayar basinda degilken otomatik oynamanizi saglayacak herhangi bir yazilim kullanmaniz da ayni sekilde hesabinizin kalici olarak kapatilmasina yol açacaktir.6 Hesap Bilgileri
* Her oyuncu hesap bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür.Hesap bilgilerinizi baskalariyla paylasmaniz yasaktir. Bu bilgilere hesap giris isminiz ve hesap sifreniz dahildir. Hesabiniz çalinma ve ihlal edilme risklerinden uzak tutun.
* Diger oyuncularin hesap bilgilerini istemeniz veya baskalarina açiklamaniz kesinlikle yasaktir. Bu kuralin ihlali sonucunda hesaplariniz kalici olarak banlanacaktir.
* NosTale Takiminin hiçbir üyesi sizden ASLA sifreniz de dahil hesap bilgileriniz istemez, bu sebepten dolayi kimseye hesap bilgilerinizi vermeyin ve attiginiz ticketlara hesap bilgilerinizi yazmayin. Göndereceginiz ticketlara sadece karakter adinizi yazmaniz yeterli olacaktir.7 Nostale Takim Görevlileri ile Iletisim
* Görevlilerin talimatlarina ve kararlarina saygi duyarak uymaniz gerekmektedir.
* GM'lerin (Game Master) oyunculara esya ve para vermeleri veya seviye almalarina yardimci olmalari yasaktir, lütfen talep etmeyin.
* GM'lerle item alisverisi yapamaz; onlari, loncaniza, grubunuza ve savas gruplariniza çagiramazsiniz.
* Lütfen sorulariniz veya yardim için Forumu, IRC sohbeti veya Destek Sistemini kullanınız. Oyun içerisinde Oyun takiminin size yardim etmesi daha zordur.
* Ceza almaniz halinde size cezayi veren görevliyle temasa geçin.
* Forumda ve IRC sohbette hesap kapatma cezalarini tartismak yasaktir.
* Eger bir GM (Game Master) ile ilgili sorununuz varsa, bir SGM (Super Game Operator) ile irtibata geçin. Eger bir SGM ile sorunuz olursa bir GA (Game Admin) ile irtibata geçin. TM (Team Manager) son çare olarak irtibata geçilecek sahistir (GA için sikayetiniz var ise). Bu hiyerarsik düzene tam olarak uyulmasi gerekmektedir.8 Etkinlikler
* Etkinlikler sirasinda GM'lerin talimatlarini uygulamaniz gerekmektedir. Talimatlara uymamaniz halinde etkinlik disinda birakilma riskiniz vardir.
* Degerlendirmeler Destek sistemi, e-posta veya IRC üzerinden gönderilir.
* Görevlilerden ödül istemek yasaktir.9 Çoklu Hesaplar
* Oyuncular birden fazla hesap açabilir. Herhangi bir hesabina ban cezasi verilen oyuncunun diger tüm hesaplari da ayni cezayi alacaktir.
* Hesabinizi paylasmaniz ve takas etmeniz kesinlikle yasaktir.
* Ayni baglantidan iki veya daha fazla bireysel hesap baglanmak durumunda ise, lütfen gereksiz hesap yasaklamalarini engellemek için Oyun Takimina Destek Sistemi üzerinden durumu bildirin ( Eger ayni evden veya baglantidan giren bir diger hesap ban cezasi alirsa sizin hesabiniz da çoklu hesap kavraminda olacagindan ban cezasi alacaktir).
* Ayrica Internet baglantiniz sebebiyle baska kullanicilarla ayni IP yi tasiyabildiginiz durumlari da Oyun Takimina bildirmeniz gerekir.
* Ceza alimindan sonra yapilan bildirimler geçersiz sayilacaktir10 Ban Itirazlari Için Uygulanacak Prosedür
* Eger ban cezasi aldiysaniz ve itiraz etmek istiyorsaniz sorumlu SGM veya GM ileirtibata geçmelisiniz. Destek Sistemi adresinden ulasabilirsiniz.
* Probleminizle hemen ilgilenilmesi için lütfen sizden istenilen bilgiler dogrultusunda eksiksiz olarak ticket gönderiniz.
* Eger itiraz ettiginiz konu üç aylik bir süreyi geçmisse isleme almamiz mümkün olamayacaktir.11 Kural Ihlallerinin Bildirimi
* Bildirim yapmaniz halinde lütfen bize kural ihlalini açikça gösteren ekran görüntüleri gönderiniz. Görüntülerin üzerinde hiçbir degisiklik yapilmamis olmasi gerekmektedir (örnegin: kesilmis, sansürlenmis,üzerine sonradan yazilar eklenmis görüntüler kesinlikle kabuledilmeyecektir).
* Oyun Takimini kandirmak için sahte görüntü hazirlamak yasaktir ve cezasi kalici hesap kapatilmasi olacaktir.
* 2 Haftadan eski görüntüler isleme alinmayacaktir ( cinsel taciz, irkçilik giri ekstrem durumlar buna dahil degildir).12 Esyalarin Iadesi
* Esyalar ancak su sartlarda iade edilir:
- Herhangi bir bug hatasi durumunda.
- Ödeme yaptiginiz halde esyalarin elinize geçmemesi.
- Görevlerinize ait bir esyayi kaybetmisseniz veya silmisseniz ve o esya olmadan görevinizi tamamlayamiyorsaniz.13 Sohbet/Forum/IRC Sohbet Davranis Kurallari
*Oyun Takimi; oyun içerisinde, forumda veya IRC sohbette gerçek hayata dair tehdit, agir hakaretler ve iftira veya tekrarlanan saldirilar gibi agir kural ihlallerine yeltenen oyunculari cezalandirmakla tam olarak yetkilidir.14 Önlem ve Uyarilar
* Suçun ciddiyetine göre asagidaki önelem ve uyarilar yapilabilir:
- Kurallara uymaniz için arkadasça tavsiyeler
- Uyari
- Serverden atma
- Sohbetten men etme
- Hesabin banlanmasi


15 Hesap Devri
- Hesap devirleri yalnızca Oyun Admininin(GA) yardımı ile yapılabilir.
- Eger bir hesap devri yapılırsa, tekrar devredilmeden önce üzerinden en az 1 ay geçmelidir.
- Hesap Sahibi söz konusu Hesabi devretmek icin ticket sisteminden Oyun Adminine(GA) hesabin mailinden

Hesap adı ve ID si:
Hesabın sabit e-posta adresi:
Hesabın yeni e-posta adresi:
Hesabın varsa yeni adı: 
Hesap Devir Parolası:

(Hesap Devir Parolası, yalnızca hesap devri yapan şahısların bildiği ve kendi aralarında oluşturdukları ortak bir paroladır. Her iki taraf da devir için açtıkları ticketta aynı parolayı yazarlar böylelikle devir sırasında görevli GA hesap devri yapan tarafları daha rahat tanımlar. Bu parola sadece hesap devri içindir hesabın şifresiyle alakalı olmamalıdır.) bilgilerini doldurup oyun operatorune bilgi vermesi ve onayini beklemesı gerekmektedir.

- Hesabı devralan şahıs ise Hesabi devralmak icin ticket sisteminden oyunun Oyun Adminine(GA) hesabin devredileceği mailinden

Hesap adı:
Hesabın devredileceği yeni e-posta adresi:
Hesabın varsa yeni adı: 
Hesap Devir Parolası: (devredenin parolasıyla aynı olmalıdır)
bilgilerini doldurup Oyun Adminine bilgi vermesi ve onayini beklemesı gerekmektedir. 

Hesap Devri onaylanmadan hesap şifresinin karşı tarafa verilmesi durumunda söz konusu hesaplardan Oyun Takımı kesinlikle sorumlu olmamakla birlikte herhangi bir şikayet karşısında her iki tarafın hesapları da süresiz kapatılacaktır.


NosTale Takimi bir oyuncuyu açiklama yapmaksizin oyun disinda birakma hakkina sahiptir. 
Yönetim Kurallari istedigi zaman degistirme hakkini ve yetkisini elinde tutar. NosTale Gameforge 4D'nin Sartlar ve Kosullari bünyesi altindadir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !